SC Johnson Professional inngår samarbeid med Liverpool Football Club som klubbens offisielle partner for rengjøring og desinfeksjon

Som en del av SC Johnsons flerårige "Goals for Change"-partnerskap med Liverpool Football Club (LFC), vil SC Johnson Professionals håndhygieneprodukter brukes på LFCs stadion og AXA Training Center. Som den offisielle partner for rengjøring og desinfeksjon, vil SC Johnson Professional hjelpe LFC med å gjøre fasilitetene trygge og sunne i forbindelse med tilhengernes retur denne sesongen. Partnerskapet "Goals for Change" mellom SC Johnson, skaperen av husholdningsprodukter fra merker som Mr Muscle®, Ecover® og Duck®, vil inneholde en rekke initiativer for å fremme forbedringer innen bærekraft, helse og muligheter. 

Med fans og besøkende tilbake på Anfield Stadium, er det avgjørende at håndhygiene er i toppen av ligaen for å bidra til å skape en sunnere verden for brukerne. Etter å ha gjennomgått Liverpool FCs fasiliteter, utarbeidet SC Johnson Professional en plan ved hjelp av det unike 'Målrettede Hygieneprogram', som inkluderer håndhygieneløsninger i alle Liverpool FCs fasiliteter – inkludert stadion, fanbutikker og  AXA Training Center – for å redusere risikoen for spredning av mikroorganismer. SC Johnson Professionals Målrettet Hygieneprogram – utviklet i samarbeid med hygieneekspert og professor Sally Bloomfield – gjør det mulig for de ansvarlige for offentlige fasiliteter og arbeidsplasser å oppdage høyrisikosituasjoner der mennesker kan gi mikroorganismer videre, og tilby hygieneløsninger som bidrar til å bryte smittekjeden. 

SC Johnson Professionals viktige hygieneprodukter, inkludert hånddesinfeksjon og skumsåper, er sentralt plassert på hele stadion og i klubbens treningsstudio: fra innganger og utganger til tribunen, garderober til toalettfasiliteter, klasserom til kafeteriaer og besøksområder. Installasjon av håndhygienefasiliteter sammen med skilting gir stor effekt og øker bevisstheten om viktigheten av håndhygiene for fans, ansatte og besøkende. 

Partnerskapet fokuserer også på bærekraft. SC Johnson Professional skumsåper gir 40 % flere ganger håndvask sammenlignet med samme volum av lignende lotionsåper, noe som resulterer i bruk av 36 % mindre såpe og 30 % mindre plastavfall. Dette er en del av SC Johnsons ambisjon, og et av mange skritt selskapet tar for å forfølge visjonen om en avfallsfri verden. 

SC Johnson Professionals administrerende direktør Katja von Raven uttaler: "Vi er glade for å ta del i dette spennende partnerskapet mellom SC Johnson og Liverpool Football Club. Som leverandør av profesjonelle håndhygieneløsninger og programmer for sunn hud, har vi en utmerket posisjon til å hjelpe klubben med å holde fans, besøkende, spillere og ansatte trygge og sunne på en bærekraftig måte."  

Matt Scammel, kommersiell direktør i Liverpool FC, uttaler: "I alle våre fasiliteter har installasjonen av over 1500 håndhygienestasjoner gjort en stor forskjell når vi ønsker fans velkommen tilbake til Anfield og for å beskytte våre støttespillere, ansatte og samfunnet."

"Vi er veldig fornøyd med de bærekraftige fordelene som partnerskapet også gir. Det er vigtig for oss at vi utforsker alle muligheter for å redusere miljøpåvirkningen, og bruk av skumsåpe er et godt eksempel på vår innsats for å redusere plastavfall og vannforbruk." 

Les mer her

 

Related news